Docieplenie poddasza pianką

Docieplenie poddasza pianką

Docieplenia poddasza pianką to luksusowa technologia, która sprawia, iż nasze wnętrze powoduje się o wiele bardziej cieplejsze i milsze. Metoda ta to duża lista plusów, którymi nie potrafi pochwalić się jakikolwiek inny system.

Montaż styropianu albo identycznie montaż wełny mineralnej wiąże się z wielkim pomniejszeniem własnego pomieszczenia. Zarówno styropian ale również wełna mineralna do montażu wymagają wiele miejsca, jakie jest tak znaczące do miłego egzystowania. Nieraz miejsca tego nawet nie ma przez co docieplenie tymi tradycyjnymi technologiami staje się silnie skomplikowane. Docieplenia poddasza pianką poliuretanową wykorzystuje znikomą ilość pomieszczenia, ponadto nie jest konieczne żadne miejsce pomiędzy belkami ani nie potrzebujemy montować specjalnych zbrojeń.

Najważniejsze w docieplaniu poddasza nie jest jednak miejsce lecz aby wprowadzony nakład przyniósł zaplanowany efekt, czyli aby w końcu w swym mieszkaniu było ciepło i miło. Tu ponownie bardzo miłą informacją dla ludzi, które zdecydowały się na docieplenia metodą natryskową a więc z zastosowaniem pianki poliuretanowej. Współczynnik przenikania ciepła dla styropianu to około 1,6. Współczynnik przenikania ciepła dla wełny mineralnej to 1,8 zaś ten sam wskaźnik dla pianki poliuretanowej to 1. Jak widzimy dostajemy niemal podwójnie pozytywniejszy rezultat. Niektórzy dają się naciągać i uważają, iż jeżeli użyje się dwukrotną warstwę styropianu czy wełny mineralnej to wówczas składnik ten się zrekompensuje. Niewątpliwie to nie jest rzeczywiście tak i podnoszenie grubości owych produktów nie przenosi się aż tak na składnik przenikalności ciepła.

Następnym składnikiem wskazującym za pianką poliuretanową jest czas finalizacji usługi. W przeciągu jednego dnia 1 jednostka bez szkopułu ociepli wnętrze o powierzchni szacunkowo 100 metrów 2. Docieplając styropianem albo wełną mamy konieczność poświęcić na to samo mieszkanie 3-4 dni.

Waga jaką obciążamy poddasze również jest ważna. W trakcie kiedy metr sześcienny docieplenia watą albo styropianem waży ok 145 kilo to ten sam zakres docieplony pianką waży tylko 8,5 kg.

Jeśli nadal nie jesteś zdecydowany który sposób wybrać, zapoznaj się z rzetelniejszą literaturą, albowiem elementów przemawiających za dociepleniem poddasza pianką poliuretanową jest o wiele więcej.

Co to jest malarstwo?
Malarstwo jest jedną z wielu sztuk plastycznych. Obok rzeźby i grafiki cieszy się dużą popularnością...
Czy opłaca się hydrofobizacja betonu?
Wilgoć to jeden z czynników środowiskowych, które niekorzystnie wpływają na beton. Bet...
Psycholog - nie bójmy się tego specjalisty
Chorób, na które może zachorować każdy z nas jest duża ilość, poniektóre są dok...
Zalety czyszczenia parą wodną
W czystym otoczeniu każdy czuje się lepiej. Jest bardziej świeże powietrze i lepiej się oddycha. Jed...