Make-up feng shui

Make-up feng shui

Jeśli jesteś typem Metalu, jesteś silna i stała w uczuciach. Wiesz czego chcesz i umiesz konsekwentnie dążyć do celu. Kobiety Metale są też zdecydowane i ambitne, niełatwo przyjmują pomoc innych osób, co wpływa na ich niezależność, a wręcz nawet samotność. Aby czuć się ze sobą dobrze, powinny sięgać po bardzo czyste kolory. Będzie im dobrze w barwach złota (od złotawych, słonecznych odcieni po ciemne, miedziane), a ich osobowość uwydatni szlachetne srebro i rozświetlona bielą szarość. Nieskazitelna, jasna, porcelanowa cera i muśnięte błyszczykiem usta będą rewelacyjnym dopełnieniem zdecydowanego makijażu oczu.

Jeśli jesteś kobietą wodą potrafisz być nieprzewidywalna i zmienna. Ten żywioł utożsamia się z zimą, która łagodzi każde barwy, czarując kontrastami bieli i czerni, tym samym kobiety Wody mają łatwość porozumiewania się z innymi, są wybitnymi dyplomatami i negocjatorkami. Dodatkowo są wrażliwe i współczujące, co sprawia, że szybko zdobywają przyjaciół. Wewnętrzną równowagę i spokój powinny uwydatniać kolorem niebieskim - od jasnego błękitu po marynarski granat. Ich kolorami są też czerń i biel. Jeśli woda to twój żywioł, podkreślaj oczy, np. zdecydowanymi, ciemnymi kreskami. Jasna,karnacja, bezbarwne usta i jaskrawe spojrzenie, spod firanki czarnych rzęs, to sekret makijażu kobiety Wody.

Jeśli jesteś typem kobiety Drzewa, drzemią w tobie niezliczone pokłady energii i ideałów. Jesteś komunikatywna i cieszysz się sympatią otoczenia, popularnością, nie peszą cię publiczne wystąpienia. Wolisz jednak inspirować innych, niż sama realizować własne pomysły. Jeśli brakuje ci cierpliwości i łatwo wpadasz w gniew, powinnaś otaczać się kolorami związanymi z przyrodą, czyli wszystkimi odcieniami zieleni.

Odpowiada im zielona barwa - soczysta, prawie szmaragdowa, ale też ciemna, lekko przygaszona. Ślicznie będziesz wyglądała zarówno w nasyconych błękitach i niebieskościach.

Ten element charakteryzuje panie spontaniczne, bardzo ekspresyjne, z charakterem. Jeżeli jesteś typem kobiety Ognia, jesteś urodzonym dowódcą. Uwielbiasz działać i prowadzić za sobą innych. Masz wielkie poczucie humoru, otwarty umysł i otwarte serce. Czasem aczkolwiek za bardzo skupiasz się na sobie, nie spostrzeżesz potrzeb innych ludzi, bo brakuje jej wrażliwości. Najkorzystniejsze dla ciebie kolory to oczywiście ognista czerwień, królewska szkarłat i oznaczający zaszczyty fiolet. Kobieta, której patronuje Płomień, zwykle ma tak wyrazistą urodę, że wystarczy jej jakiś zdecydowany akcent w makijażu, np. mocno podkreślone czerwienią usta, bądź intensywniej podkreślone oczy.

Jeśli jesteś typem Ziemi - prawdziwa z ciebie przyjaciółka: lojalna, pomocna i uczynna. Kobiety spod tego żywiołu nie lubią pośpiechu. Są wytrwałe i mocne. Drzemią w nich nieograniczone pokłady cierpliwości. Aby podkreślić swoją odpowiedzialność i mądrość powinny malować się kolorami w tonacji ziemi: brązach, beżach i pastelach. Jeśli to twój żywioł, z twoim charakterem i osobowością doskonale harmonizują też barwy lata: intensywna żółć, ciepły oranż oraz delikatny, zmysłowy róż.

Pamiętaj, że właściwy make-up powinno się dobierać do własnej karnacji, włosów, oczu, osobowości itp. To sprawa niezwykle indywidualna. Make-up wykonywany na podstawie żywiołów potraktuj jak grę. Zawsze warto poeksperymentować. Być może właśnie trafisz na swój kolor, dotąd nie odkryty?

Informatyka na całym świecie
Jeśli ktoś ma ochotę na podróż samolotem, zakup biletów na koncert, wylicytowaniem jak...
Docieplenie poddasza pianką
Docieplenia poddasza pianką to luksusowa technologia, która sprawia, iż nasze wnętrze powoduj...
Akcesoria motoryzacyjne jak CB radio już się nie przydadzą
Jaka wieść gruchnęła w Polskę - CB radio już nie chroni kierowców przed wyłapaniem mandatu. K...
Bezpieczne zabawki dla dzieci
Wiadomą rzeczą jest, że dzieci uwielbiają się bawić. Najchętniej bawiliby się całymi dniami. Nawet w...