Make-up feng shui

Make-up feng shui

Jeśli jesteś typem Metalu, jesteś silna i stała w uczuciach. Wiesz czego chcesz i umiesz konsekwentnie dążyć do celu. Kobiety Metale są też zdecydowane i ambitne, niełatwo przyjmują pomoc innych osób, co wpływa na ich niezależność, a wręcz nawet samotność. Aby czuć się ze sobą dobrze, powinny sięgać po bardzo czyste kolory. Będzie im dobrze w barwach złota (od złotawych, słonecznych odcieni po ciemne, miedziane), a ich osobowość uwydatni szlachetne srebro i rozświetlona bielą szarość. Nieskazitelna, jasna, porcelanowa cera i muśnięte błyszczykiem usta będą rewelacyjnym dopełnieniem zdecydowanego makijażu oczu.

Jeśli jesteś kobietą wodą potrafisz być nieprzewidywalna i zmienna. Ten żywioł utożsamia się z zimą, która łagodzi każde barwy, czarując kontrastami bieli i czerni, tym samym kobiety Wody mają łatwość porozumiewania się z innymi, są wybitnymi dyplomatami i negocjatorkami. Dodatkowo są wrażliwe i współczujące, co sprawia, że szybko zdobywają przyjaciół. Wewnętrzną równowagę i spokój powinny uwydatniać kolorem niebieskim - od jasnego błękitu po marynarski granat. Ich kolorami są też czerń i biel. Jeśli woda to twój żywioł, podkreślaj oczy, np. zdecydowanymi, ciemnymi kreskami. Jasna,karnacja, bezbarwne usta i jaskrawe spojrzenie, spod firanki czarnych rzęs, to sekret makijażu kobiety Wody.

Jeśli jesteś typem kobiety Drzewa, drzemią w tobie niezliczone pokłady energii i ideałów. Jesteś komunikatywna i cieszysz się sympatią otoczenia, popularnością, nie peszą cię publiczne wystąpienia. Wolisz jednak inspirować innych, niż sama realizować własne pomysły. Jeśli brakuje ci cierpliwości i łatwo wpadasz w gniew, powinnaś otaczać się kolorami związanymi z przyrodą, czyli wszystkimi odcieniami zieleni.

Odpowiada im zielona barwa - soczysta, prawie szmaragdowa, ale też ciemna, lekko przygaszona. Ślicznie będziesz wyglądała zarówno w nasyconych błękitach i niebieskościach.

Ten element charakteryzuje panie spontaniczne, bardzo ekspresyjne, z charakterem. Jeżeli jesteś typem kobiety Ognia, jesteś urodzonym dowódcą. Uwielbiasz działać i prowadzić za sobą innych. Masz wielkie poczucie humoru, otwarty umysł i otwarte serce. Czasem aczkolwiek za bardzo skupiasz się na sobie, nie spostrzeżesz potrzeb innych ludzi, bo brakuje jej wrażliwości. Najkorzystniejsze dla ciebie kolory to oczywiście ognista czerwień, królewska szkarłat i oznaczający zaszczyty fiolet. Kobieta, której patronuje Płomień, zwykle ma tak wyrazistą urodę, że wystarczy jej jakiś zdecydowany akcent w makijażu, np. mocno podkreślone czerwienią usta, bądź intensywniej podkreślone oczy.

Jeśli jesteś typem Ziemi - prawdziwa z ciebie przyjaciółka: lojalna, pomocna i uczynna. Kobiety spod tego żywiołu nie lubią pośpiechu. Są wytrwałe i mocne. Drzemią w nich nieograniczone pokłady cierpliwości. Aby podkreślić swoją odpowiedzialność i mądrość powinny malować się kolorami w tonacji ziemi: brązach, beżach i pastelach. Jeśli to twój żywioł, z twoim charakterem i osobowością doskonale harmonizują też barwy lata: intensywna żółć, ciepły oranż oraz delikatny, zmysłowy róż.

Pamiętaj, że właściwy make-up powinno się dobierać do własnej karnacji, włosów, oczu, osobowości itp. To sprawa niezwykle indywidualna. Make-up wykonywany na podstawie żywiołów potraktuj jak grę. Zawsze warto poeksperymentować. Być może właśnie trafisz na swój kolor, dotąd nie odkryty?

Drewniane półki w pokoju
Drewno ma swój niezwykły urok. Jest materiałem naturalnym, cudownie pachnie a także wygląda, ...
Informatyka na całym świecie
Jeśli ktoś ma ochotę na podróż samolotem, zakup biletów na koncert, wylicytowaniem jak...
Za co nienawidzimy zegarków?
Większość z nas świetnie mogło by się obyć, bez urządzenia jakim jest zegarek czy to zwykły noszony ...
Elegancka kobieta
Każda kobieta lubi się stroić, malować lub chodzić z ciągle nową fryzurą. Niezależnie który z...